Değerli Meslektaşlar,

SAİK ( Sigorta Acenteleri İcra Komitesi ) Yöneticilerinden aldığımız bilgiye göre SBM ( Sigorta Bilgi Merkezi ) Yöneticileri ile 14 Ocak 2019 tarihinde birlikte bir toplantı yapılmıştır. Toplantıya SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut, SAİK Üyesi Sayın Özgür Yılmaz ile İstanbul İl Delegeleri İbrahim Baycan ve İlker Utlu ile SBM Genel Müdürü Sayın Murat Hakseven ve Merkez yöneticileri katılmışlardır.

Toplantıda SAİK Yöneticileri, yasal olmayan şekillerde yetkisiz kişilere Şirket ekran paylaşımında bulunanları engellemek, tespitlerini yaparak cezalandırılmalarını sağlamak amaçlı hazırladıkları projeyi SBM Yöneticilerine sunmuşlardır. Sunum ile beraber, SAİK-SBM ve Sigorta Şirketleri ile birlikte ortak bir sistem kurulması konusunda çalışmalara başlanmıştır. Söz konusu proje TSB Yöneticileri ile de paylaşılıp en kısa sürede hayata geçirilmesinin sağlanması ortak fikir olarak belirlenmiştir.

Özellikle son yıllarda mesleğimize en büyük zararı veren beraberinde biz Acentelerin ekmeğine göz diken bu yapılarla, kişilerle mücadele yönünde atılan bu adımları, yapılan çalışmaları canı gönülden destekliyor ve çaba gösteren SAİK Yöneticilerini kutluyor, başarılar diliyoruz.

Bilgilerinize sunuyoruz…

Saygılarımızla,

ACENTELERİN SESİ EKİBİ