Değerli Meslektaşlarımız ;

5 Şubat günü deprem bölgesi olan Kahramanmaraş ve Hatay da meslektaşları ile bir araya gelen TOBB-SAİK ,deprem sonrası süreci değerlendirdiği ilgili toplantılardan sonra, 6 Şubat günü de Adana Ticaret Odası ev sahipliğinde düzenlenen ve sektör temsilcilerinin de yer aldığı yeni bir toplantı ile Adana bölgesinde yer alan meslektaşları ile bir araya gelmiştir.

Toplantıya TOBB-SAİK dışında SEDDK İkinci Başkanı Mehmet Verim, SEDDK Başkan Yardımcısı Emine Feray Sezgin, Türkiye Sigorta Birliği Başkan Yardımcısı Ahmet Yaşar, Hayat Dışı Yönetim Komitesi Üyeleri Neova Sigorta Genel Müdürü Neslihan Neciboğlu, ve Anadolu Sigorta Genel Müdürü Z. Mehmet Tuğtan, TSB Genel Sekreteri Özgür Obalı, DASK Koordinatörü Erdal Turgut, SBM’ yi temsilen SBM – Sigorta Sahteciliği Engelleme Bürosu Direktörü Salih Taşyon ve TÜSAF Başkanı Adnan Çelik katılım göstermişlerdir.

Acente meslektaşlarımızın ve sigorta şirketlerinin temsilcilerinin de yoğun katılım gösterdiği toplantının moderatörlüğünü değerli TOBB-SAİK Başkanımız Sn. Levent KORKUT gerçekleştirmiştir. Söz konusu toplantı ve panellerde deprem sonrası süreçlerde yaşananlar değerlendirilmiş ve sorular panelistler tarafından yanıtlanmıştır.

Toplantıda ayrıca SBM – Sigorta Sahteciliği Engelleme Bürosu Direktörü Salih Taşyon bir sunum gerçekleştirerek 2024 yılı içerisinde hayata geçmesi planlanan uygulamalardan bahsetmiştir.

Toplantının sonlarına doğru trafik platformu, DASK uygulamaları, sigortalanamayan sanayi riskleri ve son dönemin en çok konuşulan konularından biri olan GRİ Sigorta ve MELLCE Sigorta süreçleri de ayrıca değerlendirilmiştir.

2 günlük programda yoğun bir toplantı süreci yaşayan değerli sektör temsilcilerine ve toplantıya değer katan değerli meslektaşlarımıza teşekkür eder, bu gibi organizasyonlar sonucu ortaya çıkan raporlamaların sonraki süreçlerde yol gösterici olmasını temenni ederiz.

Acentelerin Sesi Ekibi.