Değerli Meslektaşlarımız,

TOBB SAİK Başkanı Levent Korkut Bloomberg HT Kanalı Aile Ekonomisi Programına telefon bağlantısı ile katılarak Trafik Sigortaları prim artışları ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 17 Mayıs 2022 SALI tarih ve 31838 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlandı.

İlgili Yönetmelik ve ekler

Yayımlanan Yönetmeliğe göre 1 Haziran’dan itibaren trafik sigortası teminatları iki kat artacak azami primleri ise, Mayıs ayı primlerine göre yüzde 25 artırılmış olacak. Trafik sigortası priminde aracın yakıt cinsi ve emisyon değerine göre yüzde 10 olan indirim ve artırım yetkisi yüzde 20’ye çıktı. Ayrıca, trafik sigortası primi, hasar maliyetleri dikkate alınarak yüzde 50 oranında azaltılabilecek veya iki katına çıkarılabilecek.

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında uygulanan tarife değişiklikleri ile ilgili yapılan konuşmalara açıklık getiren TOBB SAİK Başkanının konuşmasına You Tube kanalımızdan ulaşabilirsiniz.

Ekibimiz adına, mesleğimiz ve biz Acenteler adına göreve geldiğinden bu yana çalışmalarını aralıksız sürdüren SAİK Üyelerine şükranlarımızı sunuyoruz

Saygılarımızla,
Acentelerin Sesi Ekibi