Değerli Meslektaşlar

TOBB SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut 11 Mayıs 2020 tarihinde önemli bir canlı yayın konuşması yapmıştır. Afyon Kanal 3 Televizyonunda yayınlanan “Sigorta Gündemi” programına katılan SAİK Başkanı Sayın Korkut; Trafikte tek fiyat konusundan, trafik branşında Acente komisyonlarının artması, Risturn yani komisyon iade ve indirimlerinin yasaklanması, Trafik branşında “Doğrudan Tazmin” uygulaması olması gerektiğine kadar önemli konularda İcra Komitesinin görüş ve çalışmalarını aktarmışlardır.

Yayının ikinci bölümünde İcra Komitesi Başkanı Sayın Levent Korkut, hafta sonundan bu yana yoğun konuşulan ve eleştirilen Hazinenin 9 Mayıs tarihli yönetmeliğine dair detaylı ve çok önemli açıklamalar yapmıştır. Çıkarılan yönetmeliğin Acenteler açısından kabul edilemez bir çok madde ve sakınca içerdiğini ileten Sayın Korkut, kamu nezdinde ki itirazları ile beraber yönetmeliğin iptali için yasal haklar kullanılarak iptal davası açacaklarını da tüm Sigorta camiasına duyurmuşlardır. SAİK Yönetimi hakkında özellikle sosyal medya ve farklı mecralarda mesnetsiz, bilgi yoksunluğu ile ve bir Sigorta Acentesine yakışmayacak üsluplarda yapılan ifadelere, konuşmalara da tek tek yanıtlar veren TOBB SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut bir kez daha Acenteler adına sesimiz olmuştur.

Program sunucusu ve AFSAD (Afyon Sigorta Acenteleri Derneği) Başkanı Sayın Bekir Özerdem de Sayın Korkut’un konuşmasından sonra şu yorumları yapmıştır, kendisine de Ekibimiz adına teşekkür ediyoruz.

“Yönetmelik için yürütmeyi durdurma ve iptali ile ilgili Danıştay ‘a başvurup dava açacağınızı beyan ettiniz. Bu durumda sizi göreve çağıran STK ‘ların da arkanızda durması gerekiyor.

Sonuçta dava hakkını kullanmanız SAİK tarihinde bir ilktir ve bu yönetmeliğe karşı çıkan acentelerinde bu durumda sizi eleştirmek yerine arkanızda durmak ve size bu dava sürecinde destek vermek zorundadır. Hala destek vermeyip eleştiri yaparlarsa o zaman bu STK ‘ların kötü niyetli olduğu apaçık ortaya çıkacaktır. Gün SAİK ‘e destek zamanıdır.

SAİK Başkanı  A ‘dan Z ‘ye durumu izah etti ve tüm iftiralara cevap verdi. Hatta başkan hazineye yürütmeyi durdurma ve yönetmelik iptali için dava açacağını söyledi. Bu SAİK tarihinde bir ilktir. Bu noktadan sonra hala SAİK ‘e destek vermek yerine hala SAİK ‘i yıpratmak adına yorum yapanların iyi niyetinden şüphe ediyorum”

Sayın Levent Korkut ve İcra Komitesinin Üyelerini biz Acentelerin hakları adına yaptıkları cesur ve yürekli çalışmaları, konuşmaları için Ekibimiz adına kutluyor, her daim yanlarında olacağımızı, mesleğimiz adına tek vücut ve birlikte mücadele edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.

Sayın Levent Korkut’un konuşmasının tamamına aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.

SAYGILARIMIZLA
ACENTELERİN SESİ EKİBİ