Değerli Meslektaşlar,

Aldığımız bilgilere göre 21 Aralık 2019 tarihinde Bursa’da Acente temsilcileri ile bir istişare toplantısı gerçekleştirilmiş. Bursa Sigorta Acentesi ve TOBB SAİK Üyesi Sayın Ayhan Gençal tarafından organize edilen toplantıya davet üzerine TOBB SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut da katılmışlardır. Toplantıya TOBB Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi Üyeleri, Sigorta Acenteleri İl Delegeleri, Bursa ve bölge İlleri olan Eskişehir, Bilecik ve Balıkesir İllerinden Acente temsilcisi meslektaşlarımız da katılmışlardır. Toplantıya dair ana gündem maddelerini aşağıda sizlerle de paylaşmak istedik.

  • 18 Aralık 2019 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan uyarı duyurusuna dair detaylar istişare edilmiştir. Duyuruda ana konu olan yetkisi olmayan kişi ve kurumların sigorta aracılığı yapmasının derhal durdurulması konusu görüşülmüş olup, bu duyurunun biz Acenteler açısından önemi değerlendirilmiştir.
  • TOBB SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut; İcra Komitesinin çalışmalarına dair detaylı bilgileri katılımcılara aktarmışlar.
  • İl temsilcileri genel ve yerel sorunları ve bunlara dair çözüm öneri ve çalışmalarını katılımcılarla paylaşmışlardır.

Bilginize sunuyoruz.

Saygılarımızla,
ACENTELERİN SESİ EKİBİ