Değerli Meslektaşlar

TOBB SAİK Yöneticileri 4 Mart 2020 tarihinde İstanbul’da önemli iki toplantı ve ziyaret gerçekleştirdiler.

İlk görüşme; TSB ‘nin (Türkiye Sigorta Birliği) daveti ile Birlik merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıya TSB Yöneticileri ve Brokerler Derneği yöneticileri katıldılar. Toplantıda görüşülen konuları kısa başlıklar halinde sizlerle paylaşıyoruz.

-İcra Komitesi Yöneticileri; Brokerlerin uzak mesafeli satışlar konusundaki taleplerine dair olarak, “Kiosk, Ekran paylaşımı, Faturamatik merkezleri sigorta satışları” gibi uygulamaları kesinlikle kabul etmeyeceklerini ve engel olacaklarını taraflara ilettiler.

-TSB Başkanının önerisi ile her ay düzenli olarak ortak toplantı yapılmasına karar verilmiştir. Bu toplantılarda usulsüz ve haksız çalışmalar, rekabet yapan yapıların engellenmesi ve sigorta penetrasyonunun (ürün ve hizmetlerin yaygınlaştırılması) arttırılması konusunda ortak çözüm ve çalışmalar yapılması kararlaştırılmıştır.

-Hazine tarafından 18 Aralık 2019 tarihinde yayınlanan “Sektör Duyurusunun” usulsüz çalışan yapıların çalışmalarına son vermeleri ve duyuru kapsamında Sigorta Şirketleri ile Brokerlerin bu konuda almak zorunda oldukları aksiyon ve uygulamalar istişare edilmiştir.

Mesleğimiz ve Acentelerin konu ve sorunlarına dair olarak çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren TOBB SAİK Yönetimine Ekibimiz adına teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

SAYGILARIMIZLA
ACENTELERİN SESİ EKİBİ