Değerli Meslektaşlar

TOBB SAİK Yönetimi kararı ve TOBB Sigorta Sektör Meclisi Başkanı Sayın Yavuz Özçağın ‘ın daveti ile Sigorta Sektör Meclisi telekonferans yolu ile 4 Mayıs 2020 tarihinde toplanmıştır.

Sektör Meclisi toplantısının ana gündem konusu salgın süreci ile beraber tekrar yoğun ve kaotik bir şekilde yaşanan Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası branşı ve sorunları olmuştur. TOBB SAİK Yönetimi tarafından uzun yıllardır talep edildiği gibi sorunun, tüm Şirketlerde Trafik Sigorta Poliçesi fiyatlarının sabit olması ve beraberinde Acente Komisyonlarının da arttırılması gerekliliğidir. Sabit fiyatla beraber, komisyon iadelerinin de yasaklanması ayrı bir gereklilik olarak belirlenmiştir. Kamu nezdinde de bu taleplerde bulunan İcra Komitesi, konu ile ilgili olarak Sektör Meclisi Üyelerinin bir kez daha görüş ve düşüncelerini dinlemiştir.

Ülkemizin bir çok farklı İl ve Bölgesinin temsilcileri olarak toplantıya katılan Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi Üyeleri kendi kişisel görüşleri ve beraberinde Bölge Acenteleri ile konuya dair yaptıkları görüşmeleri aktarmışlardır. Meclis Üyeleri, Bölge Acentelerinin tamamına yakınının TOBB SAİK Yönetimi tarafından talep edilen “Trafikte Sabit Fiyat ve Acente Komisyonlarının arttırılması” önerisine destek olduklarını Komite Üyelerine aktararak oy birliği ve tek vücut olarak TOBB SAİK Yönetimine yetki verdiklerini bildirmişlerdir.

Acenteler ve sorunları adına aralıksız olarak çalışmalarını sürdüren TOBB SAİK Yönetimi ve Sigorta Sektör Meclisi Üyelerine Ekibimiz adına teşekkür ediyor ve bizler adına talepte bulunulan Trafik branşında Sabit fiyat ve komisyonlarımızın arttırılmasını desteklediğimizi bildirmek istiyoruz.

SAYGILARIMIZLA
ACENTELERİN SESİ EKİBİ