Değerli Meslektaşlar

TOBB SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut 11 Şubat 2020 tarihinde Bloomberg Televizyon Kanalında canlı yayına katılmıştır. Hande Berktan tarafından hazırlanan ” İş Dünyası ” programına katılan İcra Komitesi Başkanı Sayın Korkut aşağıda ki başlıklarda ve diğer farklı konular hakkında detaylı bilgiler aktarmışlardır. Sayın Levent Korkut’un katıldığı yayının bant kaydını aşağıda ki linkten izleyebilirsiniz.

Konu başlıkları
– Sigorta Sektörü 20109 Yılı üretim ve teknik verileri. Üretime dair branş ve Aracı bazında dağılımlara dair veriler ile 2019 büyüme rakamları.
– Başladığımız 2020 Yılına dair sektörel beklentiler, büyüme hedefleri ve bu anlamda branş bazında ki üretim tahminleri.
– 2019 Yılında özellikle Zorunlu poliçelerde ki prim artışları ve sektörel yansımaları.
– Zorunlu Sigortalarda; Şartlar ve teminatlar Kamu tarafından belirlendiğinden priminin de tek fiyat olarak yine Kamu tarafından belirlenmeli. Haksız rekabetin önüne ancak bu şekilde geçilebilir.
– Zorunlu Deprem Poliçelerini Türkiye geneli üretim oran ve dağılımları.
– 18 Aralık 2019 Tarihli Hazine duyurusu, bunun Acenteler anlamında önem ve detayları.
– Kredi ilişkili sigortalarda Bankaların yanlış uygulamaları ile Ocak ayında bazı bankalara Hazine tarafından verilen cezalara dair bilgiler.

SAYGILARIMIZLA
ACENTELERİN SESİ EKİBİ