Değerli Meslektaşlarımız,

İ.T.O. Sigortacılık Meslek Komitesi 2024 yılının ilk olağan toplantısını bugün gerçekleştirdi. Komite olarak 2024 yılı planlamalarının yapıldığı toplantıda kısa sürede yapılacak olan istişare ve bilgilendirme toplantıları için de tarih aralıklarının belirlendiği bilinmekte.

Her zaman mevcut ve gündemde olan sektörel konularda hızlı aksiyon alan sigortacılık meslek komitemiz son günlerin ana gündem konusu olan Zorunlu Deprem Sigortalarındaki tarife değişikliğini ana gündem maddesi sayarak yakın zamanda bu konu ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenleyeceğini belirtmiştir.

Bununla birlikte TOBB-SAİK’ in Ankara da 16 Ocak tarihinde düzenleyeceği Büyük Kurultaya tüm komite üyeleri olarak tam kadro katılım göstereceklerini belirten meslek komitemiz bugünkü toplantıda ilgili toplantı ile ilgili de kendi aralarında istişare de bulunmuştur.

İstanbul Ticaret Odasında temsil etmiş oldukları sektör paydaşlarının taleplerini birebir takip edebilmek adına ilgili paydaşların belirleyeceği konu başlıkları doğrultusunda toplantılar gerçekleştireceğini belirten meslek komitemiz en kısa sürede ilk olarak Sigorta Eksperleri ile bir araya geleceklerininde altını çizmiştir.

Meslek Komitemizin yeni yıl içerisinde de sık sık haberlerini alacağımız ve başarılarını takip edeceğimiz kesin. Şimdiden kendilerine emekleri için teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Acentelerin Sesi Ekibi.