Değerli Meslektaşlarımız,

İstanbul Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesi 19 Aralık 2023 Salı günü Cemile Sultan Korusu Kırtepe de 2023 yılına damga vuracak harika bir sektörel istişare toplantısı gerçekleştirdi. ” Sigortacılık Sektörü Sorunları ve Çözüm Önerileri ” başlıklı toplantıya 200 ü aşkın sayıda kişi katıldı. Aralık ayının yoğunluğuna rağmen oldukça güzel bir katılım ile gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi Sn. İbrahim Doğan SALMAN gerçekleştirdi. Sözlerine İstanbul Ticaret Odasının en çok çalışan meslek komitesinin sigortacılık komitesi olduğunu dile getirerek başlayan Sn. SALMAN komite üyelerini hep beraber alkışlamak gerektiğini ifade ederek katılımcılarında alkışlamasına kendisi öncülük etti.

Sonrasında sigortacılık meslek komitesi başkanı Sn. Özgür YILMAZ’ ın konuşması ile devam eden toplantı da komitenin 2023 yılı faaliyetleri başkan tarafından dile getirilmiştir. Belirtilen faaliyetlere göre meslek komitemiz 12 aylık süre içerisinde 14 Komite toplantısı, 12 meclis toplantısı, 6 zümre toplantısı, 7 çalışma toplantısı ile yıl içerisinde 65 faaliyet toplantısı gerçekleştirmiştir.  Göreve geldikleri günden bu yana yoğun şekilde meslekleri için çaba sarf eden meslek komitemizi yürekten kutlamak gerektiği kesin.

Meslek komitesi başkanı Sn. Özgür YILMAZ’ dan sonra İstanbul Ticaret Odası Meclis üyesi, İstanbul Ticaret Odası Meslek Komite Üyesi ve TOBB-SAİK Başkanı Sn. Levent KORKUT konuşmasını gerçekleştirmiş ve özellikle son zamanlarda herkesin merakla bilgi edinmek istediği Gri Sigorta ve Mellce Sigorta ile ilgili süreçlerin detaylarını paylaşmıştır. Soru cevap bölümü ile devam eden toplantıda bir çok farklı konuda soru cevaplayan Sn. Levent KORKUT sektör hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunmuştur.

Sinerjinin yüksek olduğu toplantı 2024 yılı için güzel temenniler ile sona ermiştir.

Görünen o ki güzel işlere imza atması konusunda beklentimizin yüksek olduğu meslek komitemiz beklentilerin de üzerinde bir performans ile katılımcılardan tam not almıştır.

2024 yılında da artan başarılar ile güzel haberlerini beklediğimiz meslek komitemize bu güzel organizasyon için teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Acentelerin Sesi Ekibi.