Değerli Meslektaşlarımız,

TOBB-SAİK 2023 yılının son olağan toplantısını bugün gerçekleştirmiştir. Yoğun gündem maddeleri ile geçen ilgili toplantıda 2024 yılı için planlanması gereken konu başlıkları değerlendirilmiş ve sonuca bağlanmıştır.

Aynı zamanda mesleki etik kurallara uymaması nedeni ile şikayet edilen kişi ve kurumların disiplin dosyaları değerlendirilmiş ve bu doğrultuda meslekten men, uyarı cezası ve savcılığa yönlendirilmesi uygun görülen dosyalar neticelendirilmiştir.

İcra Komitemiz ayrıca levha aidat ücretlerini de değerlendirmiş ve 2024 yılı için levha aidatları ile ilgili de karar almıştır.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde TOBB-SAİK BES ve Hayat Acentelerinden oluşan bir komite oluşturarak ilgili komite ile çalışmalara başlamıştı, bu çalışmalar doğrultusunda uzun zamandır dokunulmayan bir branşa gösterdikleri hassasiyet nedeni ile de takdir toplamışlardı.

Aldığımız duyuma göre TOBB-SAİK şimdide bir diğer önemli ve maalesef ki ikinci plana atılmış olan sağlık sigortalarında da bir komite oluşturup çalışmalara başlamak adına bugün kü toplantıda ilk adımı atmış bulunmakta. Gelişmeleri bizlerde yakından takip ederek sizleri ayrıca bilgilendiriyor olacağız.

Bir diğer duyumda bugün kü toplantının gündem maddelerinden birinin TOBB-SAİK’ in Ankara da yapılması planlanan büyük çalışma kurultayı ile ilgili olduğu yönünde. Ocak ayında yapılması planlanan kurultayın planlaması yapılarak düzenlenmesine dair karar alındığı bilinmekte.

Geçtiğimiz günler de İstanbul Ticaret Odası Meslek komitesinin düzenlediği toplantının etkileri geçmeden İTO Meslek komitesinin 2 değerli ismi olan SAİK Başkanı Sn. Levent KORKUT’ un ve SAİK Başkan yardımcısı Sn. Özgür YILMAZ ve diğer SAİK üyelerinin düzenleyeceği büyük kurultayı büyük bir heyecanla bekliyoruz.

Oldukça zorlayıcı geçen 2023 yılını özverili çalışmaları ile başarıyla tamamlayan başta SAİK başkanı olmak üzere tüm SAİK yönetim kurulunu tebrik eder, bundan sonraki yıllarda da artan başarıları ile mesleğimize değer katmaya devam etmelerini temenni ederiz.

Bilgilerinize ,
Acentelerin Sesi Ekibi.