Değerli Meslektaşlar,

TOBB SAİK Yönetimi 25 Ekim 2019 tarihinde Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirdiği ziyarette Ticaret ve Sanayi Oda yönetimlerine resmi ziyaret gerçekleştirmişti.

Olumlu geçen ziyaretlerin ardından TOBB SAİK Yönetimi, yapılan davet doğrultusunda Kıbrıs’ta gerçekleştirilen HDI Sigorta 2019 Yılı Sigorta Acenteleri toplantısına katılmışlardır.

Sektörde ilk kez gerçekleşen bu davet ile 5684 sayılı kanun ile kurulan ve görev yapan SAİK (Sigorta Acenteleri İcra Komitesi) Yönetimi tarihinde ilk kez bir Sigorta Şirketi tarafından Acenteleri ile buluştuğu bu önemli birlikteliğe katılmışlardır.

Dört yüzü aşkın HDI Sigorta Acentesinin katıldığı toplantının ilk akşam yemeğinde sahneye davet edilen SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut, katılan Acentelere yönelik bir konuşma gerçekleştirmiş ve sektörel anlamda bir ilki gerçekleştiren HDI Sigorta Genel Müdürü Sayın Ceyhan Hancıoğlu ve diğer yöneticilere de değerli ve önemli davetleri için teşekkürlerini iletmiştir.

Konuşmasını alkışlarla tamamlayan Sayın Korkut’tan sonra söz alan Sayın Hancıoğlu İcra Komitesi Yönetimini Acenteleri ile bir araya geldiği bu önemli toplantıda görmekten duyduğu mutluluğu ileterek SAİK Yönetimine Acenteler adına yaptıkları çalışmalarında her türlü desteğe hazır olduklarını da iletmiştir.

HDI Sigortanın her zaman Acente dostu bir şirket olduğunu ileten Hancıoğlu, bunun en iyi kanıtlarının da Acenteleri ile imzaladıkları ve bir çok maddesi ile Acentelerin haklarını koruyan Sözleşmeleri ve Acenteleri korumak adına Bankalar ile Acentelik tesisi yapmadıklarının olduğunu belirtmişlerdir.

İki gün sürecek olan HDI Sİgorta Acenteler toplantısında SAİK Yönetimi Ülkemizin farklı İllerinden gelen yüzlerce meslektaşımız ile uzun süreli bir araya gelme ve karşılıklı istişarelerde bulunma imkanlarını bulmuştur.

Biz de Acentelerin Sesi Ekibi adına, Acente dostu olduğunu her fırsatta gösteren ve söyleyen ve bunu bizleri temsil eden en üst makam olan SAİK Yönetimini, bir ilki gerçekleştirip değer vererek kendi Acenteler toplantısına davet eden ve İcra Komitesi Yönetimini farklı bir ortamda Acenteleri ile buluşturan HDI Sigorta Genel Müdürü Sayın Ceyhan Hancıoğlu ve Yönetimine teşekkür ediyor, verimli ve başarılı bir Acenteler toplantısı olmasını diliyoruz.

Saygılarımızla,
ACENTELERİN SESİ EKİBİ